بیانیه اتحادیه در پی اهانت به ساحت نورانی پیامبراعظم(ص)

ما اعضای اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان در اروپا بر این باوریم که سیاستها و اقدامات چند دولت سلطه جوی غربی در سالهای اخیر نقشی بسترساز و حمایتگر در وقوع و تکرار این دست اقدامات ایفا نموده اند. حمایتهای قابل توجه امنیتی ـ مالی دولت انگلیس از سلمان رشدیِ مرتد، گواه روشنی مبنی بر این مدعا بحساب میاید. نکته مهم اینجاست که اگر اینگونه حمایتها و در این سطوح عالی از اهانت کننده گان به ارزشهای والای مسلمانان جهان صورت نمیگرفت، مطمئنا موارد دیگری همچون انتشار کاریکاتورهای موهن در دانمارک و هلند بوقوع نمی پیوست.

همچنین نقش حمایتی دولت آمریکا که با ادعای نخ نما شده «دفاع از آزادی بیان» اجرایی میشود، اگر بیشتر از دولت سلطنتی بریتانیا نباشد، مطمئنا کمتر هم نیست. چنانچه اقدام چندباره یک کشیش افراطی آمریکایی مبنی بر سوزاندن قرآن کریم، آنهم در انظار عمومی و مراسمات رسمی از قبل اعلام شده، نه تنها با هیچگونه محدودیتی از جانب دولت ایالات متحده مواجه نشده بلکه تکرار چندین باره آن گویای حمایتهای پیدا و پنهان نظام سلطه از این اقدامات شرم آور است. بحق که «شیطان بزرگ» برازنده ترین عنوان برای دولتمردان آمریکاست.

این اتحادیه ضمن محکومیت شدید این اقدامات ننگین، خواستار آن است که عاملان این فجایا در دادگاهی صالح و با رعایت همه مراحل قانونی لازم محاکمه شوند. هرچند که دادگاه عدل الهی در انتظار آنهاست و لعنت خدا و اولیاءش تا ابد گریبان گیر آنها خواهد بود.

این اتحادیه همچنین با ارج نهادن و تکریم خشم مقدس مسلمانان سراسر جهان علاوه بر دعوت آحاد مسلمینن به اتخاذ موضع محکم و اصولی، همه را به رعایت تقوا و صبر دعوت مینماید. چرا که در صورت بروز مواردی خارج از موازین قانونی، جبهه استکبار فرصتی دیگر برای مظلوم نمایی  و براه انداختن جنگ روانی بدست آورده و از این ترفند برای کمرنگ کردن اصل فاجعه سوء استفاده خواهد کرد. هرگز نباید آیات شریف کلام خدا را فراموش کرد همانجا که حبیب خود حضرت خاتم الانبیاء (صل الله علیه و آله و سلم) را در موارد مشابه چنین خطاب میفرمود:

 وَاصْبِرْ وَمَا صَبْرُکَ إِلاَّ بِاللّهِ وَلاَ تَحْزَنْ عَلَیْهِمْ وَلاَ تَکُ فِی ضَیْقٍ مِّمَّا یَمْکُرُونَ(۱۲۷) إِنَّ اللّهَ مَعَ الَّذِینَ اتَّقَواْ وَّالَّذِینَ هُم مُّحْسِنُونَ(۱۲۸)
شکیبایى پیشه کن و شکیبایى تو جز به توفیق الهى نیست و بخاطر (کارهای) آنها اندوهگین مباش و دلسرد مشو، و از توطئه‏های آنها در تنگنا قرار مگیر. بى‏گمان خداوند با پرهیزگاران و نیکوکاران است.
سوره مبارکه نحل

در پایان ضمن دعا برای تعجیل در فرج منجی موعود عالم بشریت حضرت بقیّة الله الاعظم (ارواحناه له الفدا) از خداوند منان مسئلت داریم مسببان اینگونه اقدامات شیطانی را هم در دنیا و هم در آخرت خوار و ذلیل فرماید.

 

والسلام علینا و علی عباد الصالحین
۲۴ شهریور۱۳۹۱

/ 0 نظر / 10 بازدید