بیانیه شماره 3-به مناسبت تحریم های اخیر علیه ایران

بسم الله الرحمن الرحیم

 

ظهور ابر قدرتی به نام ایران اسلامی در برابر برنامه ها و راهبردهای
نظام استکباری


امروز اگر بخواهیم تصویری همه جانبه و نظام مند از رابطه­ ی ایران اسلامی با دنیای غرب و در راس آن آمریکا ترسیم نماییم، در یک کلام بایست حساس­ترین لحظات را برای این رابطه برشماریم. کسی که اندک مطالعه ای راجع به روابط بین المللی داشته باشد، بی شک به تقابل و جنگ تمام عیار دنیای استکبار و غرب علیه ملت و دولت مظلوم و در  عین حال سرافراز  ایران در طول سه دهه اخیر اذعان می­نماید. لکن آنچه در این بین برجسته­ تر می­نماید شعله­ ور شدن این جنگ در ماه­ها و هفته ­های اخیر علیه ایران اسلامی است.

اما به راستی این هجمه لاینقطع و همه جانبه با چه اهدافی دنبال می­شود؟ دنیای شیطانی کدامین اهداف و آرمانهای این ملت مظلوم، سربلند و آزادیخواه را نشانه رفته است؟ آیا می­توان روزی حد یقفی برای این تهاجم ذوابعاد و گسترده تصور نمود؟

جهت نیل به پاسخی درخور ، لازم است اهداف، راهبردها و برنامه های دنیای غرب به سردمداری آمریکای جنایتکار مورد مداقه جدی قرار گیرد. آمریکا و اذناب مزدورش سیر تهاجمی خود علیه ایران را بی­توجه به جوانب آن دنبال می­کنند. استکبار به درستی متوجه شده آن تفکری که هیمنه مادی پوشالی آنان را پوچ و ناچیز می داند، تفکر اسلام ناب محمدی (ص) به رهبری ایران اسلامی است و لذا آنان جهت رویا رویی با این تفکر پروژه­های مدون و گسترده ای اجرا نموده اند. راهبردهای کلانی که اینان در این پروژه تعریف نموده اند عبارتند از:

- شکستن ابهت سلسله جنبان محور مقاومت-ایران اسلامی- در بین آزادیخواهان منطقه و جهان

- ممانعت و یا تاخیر در الگو پذیری ملت­های مومن و مسلمان کشورهای منطقه از مقاومت ایران اسلامی

- تلاش در جهت تغییر الگوی حقیقی پیروزی از « مقاومت و پایداری در برابر ظلم » به « تسلیم و خضوع  در برابر زور »

- سرگرم کردن ایران به مسائل حاشیه­ ای و دوری آن از تاثیرگذاری بر مسائل منطقه ای و جهانی

اما برای رسیدن به این اهداف ، راهبردهای  شومی دراین پروژه ترتیب داده ­اند که رئوس کلی این راهبردهای  میان مدت به قرار ذیل است:

- ایجاد فضای یاس و نا امیدی عمومی بین نخبگان و مردم

- فشار اقتصادی به مردم و در نتیجه ایجاد نارضایتی عمومی

- ایجاد فضای بی اعتمادی بین مردم و مسئولین

- ایجاد بحران های داخلی و در نتیجه تسلیم شدن مسئولین در برابر خواسته ­های ظالمانه آنان

این قبیل سناریوی های آنان وقتی به مرحله اجرائی در می­آید که از برنامه­ های اجرائی و عملیاتی نیز برخوردار باشد. لذا آنان جهت تحقق این پروژه به برنامه ­هایی از قبیل:

- ترور دانشمندان و نخبگان هسته­ای

- تحریم­های متنوع، متعدد بر علیه ملت ایران

- تهدید به قطع واردات نفت از ایران

- هجمه های متعدد فرهنگی به جوانان و نهاد خانواده

- و همچنین پرده برداری از آخرین نسخه این سناریو یعنی حمله به یکی از دو رکن اساسی نظام یعنی « جمهوریت » آن با تاکید بر ایجاد ذهنیت « تقلب » در انتخابات

آری! سناریویی که امروز دنیای غرب به رهبری امریکا برای ایران ترسیم نموده در یک کلام هدفی جز ذبح آرمانها و ارزشهای اصیل اسلامی- انسانی را دنبال نمی نماید.جنگ نانوشته ای که امروز بین ایران  و دنیای استکبار در گرفته، جنگ بین ارزش ها و کرامات واقعی انسان از یک طرف و منافع و شهوات عده ای دنیا طلب و شیطان صفت از طرف دیگر است.

بعبارت دیگر این جنگ، جنگ دو تفکر و دو مکتب است: تفکر الهی برخاسته از مکتب اصیل اسلامی که شعارهای زرین « هیهات منّا الذلّه » و « ولن یجعل الله للکافرین علی المومنین سبیلا » بر تارک آن می­درخشد و تفکری شیطانی بر خاسته از مکاتب حقیر انسانی همچون لیبرال دموکراسی و کاپیتالیسم غربی که هدفی جز استثمار و استعمار خصائص والای انسانی را در سر نمی پروراند.

دنیا بداند تفکری که منبعث از وحی نباشد، تفکری رفتنی و محو شدنی است. آنچه که امروز به ایران اسلامی شوکت، اعتبار و سربلندی عطا کرده تغذیه ریشه های والای آن، از مکتب وحیانی اسلام ناب است. « کَلِمَةً طَیِّبَةً کَشَجَرةٍ طَیِّبَةٍ أَصْلُهَا ثَابِتٌ وَفَرْعُهَا فِی السَّمَاء تُؤْتِی أُکُلَهَا کُلَّ حِینٍ بِإِذْنِ رَبِّهَا » (سوره مبارکه إبراهیم، آیات24و25) .
 ما مطمئنیم و دنیا نیز این حقیقت را بداند این بنیان الهی بزودی و  با رهبری های پیامبر گونه قائد عظیم الشان ما امام سید علی خامنه ای (مدظله العالی) و به دست فرزندان مومن و مجاهد آن، نظام ظلم، سرمایه داری، نابرابری و بی عدالتی را از بین خواهند برد.اگر روزی امام خمینی (ره) ، بر اساس آموزه­ های ناب  اسلام  اقدام به تاسیس نظام اسلامی نموده اند، امروز نیز قائد عظیم الشان ما، امام سید علی خامنه ای (مدظله العالی) نیز بر همان منهج و با نگاه به همان آرمان ها در این مسیر مجاهدت می نمایند.

این بیدار باشی است به دشمنان قسم خورده این اسلام و انقلاب که: پایان جدال و نزاع بین این دو تفکر و سرنوشت محتوم بشریت  از پیش تعین شده است: اضمحلال نظام ظلم، جور و قلدری و ظهور عدالت، انسانیت و برابری.

«وَعَدَ اللَّهُ الَّذینَ آمَنُوا مِنْکُمْ وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ لَیسْتَخْلِفَنَّهُمْ فِی الْأَرْض کَمَا اسْتَخْلَفَ الَّذینَ مِنْ قَبْلِهِمْ وَ لَیمَکِّنَنَّ لَهُمْ دینَهُمُ الَّذِی ارْتَضی‏ لَهُمْ وَ لَیبَدِّلَنَّهُمْ مِنْ بَعْدِ خَوْفِهِمْ أَمْناً یعْبُدُونَنی‏ لا یشْرِکُونَ بی‏ شَیئاً وَ مَنْ کَفَرَ بَعْدَ ذلِکَ فَأُولئِکَ هُمُ الْفاسِقُونَ» ( سوره مبارکه النور، آیه ی 55)

ما دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در شهر کازان کشور روسیه ضمن تجدید بیعت با آرمانهای والای امام امت (ره) و رهبر عظیم الشان انقلاب ، و در راستای تحقق فرامین آن قائد اعظم ضمن حمایت همه جانبه از اقدامات پسندیده اخیر دولت و مجلس شورای اسلامی – که دوباره آزادگی و حریت ملت و ودولت ایران عزیز را به رخ جهانیان کشاند – در پیش دستی در تصحیح رابطه صادراتی نفت به برخی از دول درمانده و مستاصل غربی که هم اینک در بدترین شرایط تاریخی هم از نظر اقتصادی و هم از حیث وابستگی تام به شیطان بزرگ و اسرائیل جنایت کار بسر می برند آمادگی کامل خود را برای ایفای نقش در تحقق وعده های راستین الهی ، اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی و خصوصا فرمایشات و خواسته های اخیر رهبر عزیزمان (در نماز جمعه اخیر) اعلام می داریم.

 به امید ظهور حضرت مهدی (عج)، وارث تحقق این آرمان الهی

 

دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در شهرکازان- روسیه
1/12/1390

 

/ 1 نظر / 13 بازدید

ماشاالله حزب الله