گزارش مراسم گرامیداشت 16 آذر+تصاویر

 

همزمان با شام شهادت حضرت امام سجاد(ع)، و اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء ، دعای کمیل امیرالمومنین مطابق پنج شنبه شب ها در مکان کنسولگری قرائت گردید.

پس از قرائت دعا، آیین گرامیداشت روز دانشجو و حرکت استکبار ستیزانه آنان توسط دوستان دانشجو در انجمن اسلامی آغاز گردید.

این مراسم، با بیان جملاتی از رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد جنبش دانشجویی و نقش آنان در جامعه اسلامی توسط مجری برنامه آغاز گردید. پس از آن، بیانه دوم انجمن اسلامی دانشجویان کازان که در مورد شانزدهم آذرماه و وقایع اخیر سفارت انگیس صادر گردیده بود و در رسانه های خبری داخل کشور بازتاب قابل توجهی پیدا کرده بود توسط آقای زندی از اعضای شورای مرکزی انجمن کازان قرائت گردید.

پس از آن، آقای واحدی - دبیر انجمن اسلامی دانشجویان کازان، صحبت هایی را بر اساس بیانات مقام عظمای ولایت در مورد جنبش دانشجویی و انتظارات ایشان بیان داشتند. آقای واحدی در ادامه، صحبت های خود را در مورد رسالت دانشجوی باایمان و انقلابی در خارج از کشور ادامه دادند. ایشان همچنین در صحبت های خود، اشاره ای به بیانیه مهم اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان اروپا در 16آذرماه داشتند.

بخش بعدی برنامه، باحضور مسئول علمی انجمن، آقای عظیمی ادامه پیدا کرد. ایشان به بیان موفقیت دانشجویان ایرانی و اعضای انجمن اسلامی دانشجویان کازان در فن بازار جمهوری اسلامی ایران و پذیرفته شدن طرح ایشان در این رویداد علمی پرداختند. پس از آن صاحبان طرح های برگزیده ( آقایان سمیعی پور، طباطبایی و ملاح) به معرفی اجمالی طرح های خود پرداختند.

برنامه بعدی آیین گرامیداشت 16 آذر، صحبت های سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کازان پیرامون این روز بود.

در انتها، دانشجویان و حاضرین در جلسه، شام را مهمان حاج آقای اژه ای ( نماینده رهبرمعظم انقلاب در اتحادیه انجمن های اسلامی ) بودند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/ 0 نظر / 38 بازدید