بیانیه اتحادیه بمناسبت سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی وقیام پانزدهم خرداد

و چه با مسـما نامی برای او برگـزیدند؛ «روح خـدا». آری او قیام کرد تا تلنـگری دوباره به ذهن و قلب کسانی بزند که خداوند یکتا آنها را به خلیفةاللهی ذات اقدسش در زمین برگزیده بود اما این خلیفه فراموشکار در پی دسیسه های ابلیس رانده شده و اذناب انسی و جنّی او، صراط مستقیم را گم کرده و در وادی دَنیّ دنیا سرگردان شده بود. لکن باردیگر همان خالق یگانه ای که به فرموده حضرتش «وَ مَا کُنَّا عَنِ الْخَلْقِ غَافِلِینَ» است (و ما از خلق خود غافل نبوده و نیستیم- آیه 17سوره مبارکه مومنون)،مردی از تبار رحمةللعالمین و از سلاله پاک علی مرتضی و فاطمه زهرا (سلام الله علیهم اجمعین)مبعوث کرد تا پیام آور بیداری دینی در عصری باشد که به زعم سران حزب شیطان ولیده نامشروع جدایی دین از سیاست مراحل بلوغ خود را پشت سر گذاشته و ساز و برگ قدرتش عالم گیر گردیده بود. اما اهل ایمان را چه باک از در افتادن با ظلم و استکبار چرا که یقین حاصل کرده اند که «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرْکُمْ وَیُثَبِّتْ أَقْدَامَکُمْـ ای کسانى که ایمان آورده‏اید اگر [دین‏] خدا را یارى دهید، شما را یارى مى‏دهد و گامهایتان را استوار مى‏دارد» (آیه 7 سوره مبارکه محمد).

آری اینگونه بود که با نصرت الهی، انقلاب اسلامی روح خدا با اتصال به دریای خروشان ملت رشید و با بصیرت ایران در 15 خرداد 1342 نقطه عطفی در تاریخ رقم زد که نتایج مبارک آن هر روز دامنه بیشتری از جغرافیای مادی و معنوی جهان را فرا میگیرد. چنانکه امروز و با گذشت نیم قرن از آن یوم الله موج بیداری اسلامی که با انقلاب مردم ایران ایجاد شده بود در حال پیشروی است و به فضل خداوند منان افق روشنی پیش روی خود دارد.ما اعضای اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان در اروپا بر این باوریم که پیوند امامت و امت اصلی ترین عامل پیروزی و پیشرفت انقلاب اسلامی بوده و میباشد و از این رهگذر است که امروز ملت ایران به ملتی مستقل، مقتدر، با عزت و الهام بخش برای آزادگان جهان بدل گشته است. در وصف عزت و اقتدار ملت بزرگ ایران همین بس که در زمانه ای که اکثر قریب به اتفاق کشورهای جهان به دنباله روی از برخی به اصطلاح ابرقدرتهای بین المللی محکوم شده اند، همان قدرتهای برتر و مستکبر در جبهه ای واحد قرار گرفته و برای مذاکره با نمایندگان ملت بزرگ ایران روز شماری میکنند.

ما اعضای اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان در اروپا بر این باوریم که پیوند امامت و امت اصلی ترین عامل پیروزی و پیشرفت انقلاب اسلامی بوده و میباشد و از این رهگذر است که امروز ملت ایران به ملتی مستقل، مقتدر، با عزت و الهام بخش برای آزادگان جهان بدل گشته است. در وصف عزت و اقتدار ملت بزرگ ایران همین بس که در زمانه ای که اکثر قریب به اتفاق کشورهای جهان به دنباله روی از برخی به اصطلاح ابرقدرتهای بین المللی محکوم شده اند، همان قدرتهای برتر و مستکبر در جبهه ای واحد قرار گرفته و برای مذاکره با نمایندگان ملت بزرگ ایران روز شماری میکنند.

تاریخ چند قرن اخیر گواهی میدهد که تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، نهایت اعتنای این قدرتهای چپاولگر به ایران آنهم با هدف سوءاستفاده از ظرفیتهای کم نظیر آن به این صورت بوده که سفیر یا مستشار نظامی آنها شخص اول مملکت را خطاب دستورات مقامات ارشد خود قرار میداده است. خاطره تلخ جدایی بحرین از ایران در سال 1350 که با یک اشاره استعمار پیر و اطاعت امر شاه مخلوع صورت گرفت کجا و ادوار پی در پی مذاکرات گروه 5 + 1 با جمهوری اسلامی ایران کجا؟!!

در آنسوی میدان، شتاب فزاینده رشد علمی کشور و در نوردیدن مرزهای دانش و رسیدن به قله های افتخاری که تا پیش از این تنها در انحصار گروه اندکی از کشورهای دنیا بود، جلوه­ی دیگری از موهباتی است که مرهون دمیدن روحیه خودباوری و تلاشگری در کالبد ملت ایران توسط خمینی کبیر (رضوان الله تعالی علیه)میباشد. همو که چون معلمی هنرمند به ما آموخت که: «ما میتوانیم». آری این همه نتیجه زعامت ولی فقیه و پایمردی ملت بصیر ایران است.

ما همچون سایر جوانان مومن ایران اسلامی بر این باوریم که این تحولات شگرف و این دستاوردهای کم نظیر هیچکدام تصادفی نبوده و نیستند و یقینا الگوی مردم سالاری دینی به رهبری ولی فقیه مقدمه ای برای ظهور بقیةالله الاعظم (عجل الله تعالی فرجه الشریف)است تا انسانها تمرین کنند چگونه ضمن تقویت مبانی اعتقادی و با غلبه بر هواهای نفسانی باید علاوه بر جهاد اکبر، آماده مصاف در جبهه جهاد اصغر شوند. بر همین اساس تردیدی وجود ندارد که اوضاع اخیر رقم خورده در بلاد اسلامی و دیگر ممالک به عنوان پس لرزه های انقلاب اسلامی ایران، نشانه ای از یک انقلاب بزرگتر در جهت فروپاشی جبهه استکبار و پیروزی جبهه حق است. شاعر خوش ذوق چه زیبا سروده است که:

شد جهان منقلب از آمدن شاگردی وای بر حال عدو گر برسد استادش

ما براین باوریم که بجا آوردن شکر این تفضلات الهی بر فرد فرد ما واجب عینی است و بر مسئولین و خواص جامعه واجب تر؛ و صد البته که خدمت خالصانه بهترین مرتبه از مراتب شکر است.

این اتحادیه به نمایندگی از دانشجویان عضو و با تاسّی به دستورات و رهنمودهای مکرر رهبر معظم انقلاب ضمن قدردانی از زحمات مسئولین در قوای سه گانه و سایر دستگاهها، خطاب به موکلین خود و مسئولین نظام اعلام میکند که رعایت تقوی الهی، نگاه امیدوارانه به آینده، التزام به قانون، وحدت کلمه و رویکرد کارشناسانه اصلی ترین شاخصهایی هستند که هر مسئول باید سرلوحه کار خویش قرار دهد تا دوره گذرای مسئولیت را به بهترین نحو سپری کرده و آخر الامر در پیشگاه الهی و در برابر مردم که به تعبیر امام راحل ولی نعمتان انقلابند، سربلند و رو سفید باشد.

همچنین رجاء واثق داریم که توفیق درک صحیح چنین اوضاع خطیری نصیب همه بندگان خدا بشود تا بواسطه فهم درست و تبعیت از بندگان برگزیده، موانع ظهور منجی موعود هر چه سریعتر برطرف شده و انشاءالله با ظهور آن حضرت، عدالت واقعی و صلح پایدار در سراسر عالم اقامه گردد.

در پایان ضمن تجدید بیعت با آرمانهای والای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و خلف صالحش حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (دامت برکاته الشریف)، از آستان کبریائی خداوند سبحان مسئلت داریم که ملت هوشیار و تاریخ ساز ایران اسلامی را سرافرازتر از همیشه و موید به توفیقات الهی بفرماید. همچنین از تمامی مردم شریف تقاضامندیم تا با حضور با شکوه خود در مراسمات بزرگداشت چهاردهم و پانزدهم خرداد در تعظیم و تکریم این ایام الله کوشا باشند.

 

و السلام علی عباد الله الصالحین

اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان در اروپا

خرداد 1391 

/ 0 نظر / 12 بازدید