مراسم شب یلدا در کازان+عکس

 

در این مراسم که با نماز جماعت مغرب و عشا در محل سرکنسولگری آغاز گردید،و سپس جناب آقای قاسمی، وابسته محترم فرهنگی در سخنانی به خوش آمدگویی به جمع ایرانیان پرداختند.

پس از آن جناب آقای برزو، همکار جدید بخش فرهنگی سخنانی را ایراد فرمودند.

سپس تحت عنوان مسابقه ای شفاهی از حضار در مورد فلسفه و تاریخچه و علت گرامیداشت شب یلدا و علت نامگذاری این سوالاتی پرسیده شد. پس از آن، مقاله ای توسط آقای زندی در رابطه با تاریخچه و فلسفه گرامیداشت این شب در تاریخچه ایران قدیم و سنت های آیینی جاری در این شب قرائت گردید.

پخش بعدی، شب نشینی ایرانیان در شب یلدا مسابقه مشاعره بود. این بخش برنامه بسیار مورد توجه حضار قرار گرفت، به طوری که پنج گروه سه نفره در این مسابقه شرکت نمودند؛ و جناب آقای برزو زحمت قضاوت ادبی این مشاعره را بر عهده داشتند.

پس از آن، از زحمات کنسول سابق جمهوری اسلامی در کازان، جناب آقای زارعی که دوره ماموریتی ایشان به پایان رسیده بود تقدیر به عمل آمد. ایشان که از اعضای افتخاری انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی کازان نیز هستند در جمع پرشور ایرانیان مورد تقدیر قرار گرفتند و به رسم یابود و به جهت ارج نهادن به زحمات و تلاشهای ایشان در این مدت مسئولیت ایشان، هدایایی از ظرف انجمن اسلامی دانشجویان، وابستگی محترم فرهنگی سرکنسولگری و مسئولین سرکنسولگری به ایشان اعطا گردید. در این بخش برنامه دبیر انجمن اسلامی-آقای واحدی- و وابسته محترم فرهنگی کشورمان در کازان و جناب آقای قاسمی کنسول جدید کشورمان در کازان صحبت هایی را در تقدیر از خدمات جناب آقای زارعی ایراد فرمودند.

و در آخر جمع دانشجویان و خانواده های ایرانی حاضر در مراسم با خوراکی های مرسوم این شب پذیرایی شدند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/ 0 نظر / 96 بازدید