بیانیه اتحادیه در خصوص کشتار مسلمانان میانمار

اَعوذُ باللهِ مِنَ الشّیطانِ الرّجیم، بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

اَللّهُمَّ اِنّا نَرْغَبُ اِلَیْکَ فى دَوْلَهٍ کَریمَهٍ تُعِزُّ بِهَا الاْسْلامَ وَاَهْلَهُ وَتُذِلُّ بِهَا النِّفاقَ وَاَهْلَهُ وَتَرْزُقُنا بِها کَرامَهَ الدُّنْیا وَالاْخِرَهِ اَللّهُمَّ الْمُمْ بِهِ شَعَثَنا وَاشْعَبْ بِهِ صَدْعَنا وَارْتُقْ بِهِ فَتْقَنا وَکَثِّرْبِهِ قِلَّتَنا

خدایا ما با تضرع و زارى به درگاهت از تو خواستاریم دولتى گرامى را که به وسیله آن اسلام و مسلمین را عزت بخشى و نفاق و منافقین را منکوب سازى و بدان وسیله بزرگوارى دنیا و آخرت را نصیب ما گردانی، خدایا بوسیله آن پراکندگی­مان را برطرف کن و گسیختگی­مان را دور کن و پریشانى ما را بدو پیوست کن و کمى ما را بدو زیاد فرما (فرازهایی از دعای شریف افتتاح).

انتشار اخبار و تصاویر هولناک حوادث تلخ روزهای اخیر در کشورهای میانمار، عربستان سعودی، عراق و سوریه حقیقتا حلاوت معنوی ماه مبارک رمضان و بزم ضیافت الله را با تلخی قابل توجهی همراه کرده است. در این میان موج گسترده کشتار وحشیانه مسلمانان مظلوم در کشور میانمار، اندوهی مضاعف برای امت اسلامی است. حادثه تلخی که بدون شک باید آنرا یکی از نتایج نامیمون سیاستهای قوم گرایانه و نژادپرستانه دولت این کشور دانست.

و اما در این میان سکوت شرم آور و هویداگر محافل غربی مدعی دفاع از حقوق بشر، لکه ننگین دیگری بر چهره فریبنده مستکبران عالم است تا بار دیگر دروغ بودن ادعاهای آنها و خباثت مدعیان دروغگو را روشنتر نماید    .

اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان در اروپا ضمن محکومیت این جنایات، از همه مسلمانان در اقصی نقاط جهان و از سازمانهای بین المللی مسئول در این زمینه میخواهد که با پیگیری جدی نسبت به دفاع از حقوق انسانی و اولیه مسلمانان مظلوم میانمار اقدام عاجل نمایند. امید که این اقدامات تنها به ابراز تاسفهای کلیشه ای و اعلام مواضع رسانه ای محدود نشده و راهکارههای عملی برای حل بحران اتخاذ گردد    .

در پایان از آستان قدسی خداوند سبحان عاجزانه تعجیل در فرج منجی موعود حضرت بقیة الله الاعظم را مسئلت میکنیم. 

 

وَسَیَعْلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُوا أَیَّ مُنقَلَبٍ یَنقَلِبُونَ

و کسانى که ستم کرده ‏اند به زودى خواهند دانست به کدام بازگشتگاه برخواهند گشت (آیه ۲۲۷سوره مبارکه شعراء)

صَدقَ اللهُ العَلیّ العظیم

/ 0 نظر / 9 بازدید