بیانیه اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان در اروپا پیرامون مسائل روز

اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان اروپا با حمایت از این اقدامات شایسته آنها را توفیقات ارزنده ای در جهت مدیریت مبتکرانه موضوع هسته ای قلمداد کرده و ضمن قدردانی از مسئولان امر اعلام میدارد که از سرگیری مجدد مذاکرات هستـه ای و توفیق تیم مذاکره کننده ایـرانی در عقب نشاندن مخـالفان، ممکن نبـود مگر با تفضلات الهی و حمایتهای بی شائبه ملت شریف و صبور ایران اسلامی. همان یاوران همیشه انقلاب که در سالهای اخیر با استقامت در برابر تبعیضهای غیراخلاقی و تحریمهای غیر قانونی، همچون گذشته با حضور هوشیارانه و مقتدرانه خود در عرصه های مختلف ضمن حمایت از جمهوری اسلامی، موجبات نومیدی و عقب نشینی دشمنان را فراهم کرده اند. از این رو انتظار میرود دستگاه سیاست خارجی کماکان با تبعیت کامل از رهنمودهای رهبر عالیقدر انقلاب حضرت آیت ا... العظمی خامنه ای (دامت برکاته الشریف) علاوه بر تداوم برنامه ریزی حساب شده، اقدامات لازم را تا احقاق کامل حقوق هسته ای ملت بزرگ ایران با جدیت تمام اجرایی سازد. 

2- نکته دوم در خصوص توطئه جدید صهیونیسم جهانی علیه ارزشهای مذهبی مسلمانان جهان است. بدون شک اهانت به کلام ا... مجید که برای چندمین بار بدست یکی از عمال جریان صهیونیسم مسیحی به اجرا درآمد و جسارت به ساحت مقدس ائمه اطهار (سلام ا... علیهم اجمعین) توسط یکی دیگر از عروسکهای خیمه شب بازی همان جریان، اقدامات شیطانی و ضدبشری وقاحت باری هستند که از مصادیق بارز تروریسم مذهبی به شمار میایند و باید از مجاری مربوطه قانونی پیگیری شده و طراحان و عاملان آنها به سزای اعمال شرم آورشان برسند.

تردیدی نیست این اقدامات ننگین که توسط رسانه های وابسته به قدرتهای سطله جو نیز به آنها دامن زده میشود، ریشه در ترس و انفعال جبهه استکبار در قبال گسترش روزافزون گرایش به آموزه‌های اسلام ناب دارد. همان مکتب راستینی که با دمیدن روحیه جهاد و ظلم ستیزی در کالبد حقیقت جویان عالم، زمینه ساز شکستهای پی در پی مستکبران و ایادی آنها در گوشه و کنار جهان بویژه در دهه های اخیر بوده است. به زعم ما در پاسخ به اینگونه دست و پا زدنهای بی حاصل چه جوابی بهتر از کلام حقتعالی است که میفرماید: «یُرِیدُونَ أَن یُطْفِؤُواْ نُورَ اللّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَیَأْبَى اللّهُ إِلاَّ أَن یُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ» آنها میخواهند نور ]عالم افروز[ خدا را با دهان ]ناچیز[ خود خاموش کنند، ولی خدا جز این نمیخواهد که نور خود را کامل کند هر چند کافران را خوش نیاید. – آیه 32 سوره مبارکه توبه.

ما دانشجویان انجمنهای اسلامی اروپا ضمن محکوم کردن اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم و ائمه اطهار (سلام ا... علیهم اجمعین)، اینگونه موارد را با همه بار وقاحتی که در پی دارند، فرصتی برای شناساندن بیشتر و بهتر مکتب حیات بخش اسلام ناب محمدی به آزادگان جهان برمیشماریم و تاکید میکنیم هرکس به مقدار وسع خود باید از چنین حوادثی جهت معرفی هر چه بهتر اسلام عزیز بهره برداری نماید.

3- و اما نکته سوم و پایانی؛ مدتی است که مجددا و البته با تحریک قدرتهای مداخله جو، یکی از شیخ نشینهای حاشیه خلیج فارس ادعاهای واهی و بی اساس خود را در خصوص مالکیت جزایر سه گانه تکرار کرده است. ادعای مضحکی که اتحادیه عرب نیز در سیزدهمین نشست خود آنرا مورد حمایت قرار داد. همداستانی بلاهتانه رژیمهای سلطنتی حاشیه خلیج فارس علیه جمهوری اسلامی ایران زمانی ماهیت واقعی خود را روشن تر ساخت که برخی دولتهای اروپایی نیز همصدا با این جنجال آفرینیهای بی ارزش کوشیدند تا شاید بدین ترتیب بتوانند شکست‌های اخیر خود در مذاکرات هسته‌ای را سرپوشی نهاده و وجدانهای بیدار را از توفیقات بی سابقه ملت ایران در عرصه های مختلف دور نمایند. 

اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان در اروپا ضمن توصیه افکار عمومی کشورمان به غافل نشدن از اهداف شوم چنین سناریو سازیهایی، صراحتا اعلام میدارد که این جزایر جزء لاینفک سرزمین کهن ایران هستند و تحت هیچ شرایطی قابل مذاکره و یا حتی مسامحه نمیباشند. 
ما به حاکمان کشورهای نوپای حاشیه خلیج فارس و حامیان مداخله جوی آنها هشدار میدهیم که ورود به اینگونه مسائل جز خواری مضاعف برای آنها و فتنه انگیزی در میان امت واحده اسلامی، هیچ ثمری نخواهد داشت. 

این اتحادیه همصدا با ملت رشید ایران ضمن بی ارزش دانستن طرح چنین ادعاهایی، فتنه انگیزان را به رعایت حدودشان متذکر میشود. تاریخ گواهی میدهد که آحاد مردم قهرمان ایران همواره به کسانی که چشم طمع به خاک میهن عزیزشان داشته اند ثابت کرده اند که آن را بیش از جانشان دوست میدارند و هر نظر ناپاکی را که  طمعکارانه به آن بنگرد گریان و پریشان خواهند کرد. برهمین مبنا ما به نمایندگی از جوانان ایران زمین، عمال دست نشانده غرب در منطقه را به عبرت گرفتن از تاریخ دعوت میکنیم و یادآور میشویم که «آزموده را آزمودن خطاست».

در پایان ضمن حمد و سپاس الهی، از آستان کبریائی حضرتش مسئلت داریم که موانع ظهور مهدی موعود (عجل ا... تعالی فرجه الشریف) را به فضل خود برطرف فرموده و به همه کسانی که در راه عزت و اعتلای اسلام و ایران عزیز مجاهده و تلاش میکنند، تندرستی و توفیق روزافزون عنایت فرماید.


و من ا... التوفیق و علیه التکلان
اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان اروپا
اردیبهشت 1391

/ 0 نظر / 9 بازدید