گزارش عزاداری های محرم سال 1390+تصاویر

 

در این مراسم که همه روزه از ساعت 18 در محل سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کازان برگزار می شد؛ ابتدا با حضور جمع پرشور ایرانیان حاضر در مراسم اعم از دانشجویان، ایرانیان ساکن کازان و اعضای سرکنسولگری نماز جماعت مغرب و عشا برپا می گردید.

 

 

 

 

 

 

پس از آن دوستان دانشجو، آیات منتخبی از کلام الله مجید که مرتبط با مفاهیم بلند نهفته در قیام حسینی بود را قرائت میکردند، سپس  زیارت عاشورا به منظور عرض ادب با ساحت امام حسین(ع) و شهدای کربلا و بهره گیری از فیوضات معنوی آن توسط جمع حاضر قرائت می گردید.

 

 

 

 

به همت وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی، حجه الاسلام بخت آور از روحانیون فرهیخته و عالم کشور اسلامی مان مهمان این شبهای جمع ایرانیان بودند. ایشان در سخنرانی های هرشب خود که پس از زیارت عاشورا ایراد می کردند به بیان مباحث ارزنده ای از قیام حسینی و شرایط تاریخی ایام حیات اباعبدالله اشاره میکردند. صحبت های ایشان در جمع پرشور حضار در مراسم سوگواری دهه اول محرم، رنگ دیگری به این شب ها بخشیده بود، به خصوص که در کمتر مواقعی در کازان، دوستان تجربه و خاطره حضور روحانیان عالم از کشورمان را در کنار خود و در ایام و مراسمات مذهبی داشتند.

 

 

 

 

 

 

و در نهایت با حضور آقای محسن صمیمی – مداح دانشجوی جمع ایرانیان مقیم کازان، به ذکر مصائب اهل بیت عصمت و طهارت و توسل و توجه به آن بزرگواران می پرداختند. و پس از با یاد آن حماسه و آن فداکاری ها برای احیا دین محمدی(ص) حضار به عرض ادب و سینه زنی می پرداختند.

 

 

 

 

 

پایان بخش مراسمات هر شب، پذیرایی مختصری بود، که توسط نذورات جمع ایرانیان عزادار آقا امام حسین(ع)، دوستان انجمن اسلامی و یا وابستگی فرهنگی تهیه می شد. انجمن اسلامی دانشجویان با همراهی جمع دانشجویی حاضر و نذورات ایشان، پذیرایی 4 شب از این مراسمات را برعهده داشت.

 

 

 

 

 

 

 

 

/ 0 نظر / 64 بازدید