بیانیه اتحادیه پیرامون دستاوردهای نشست عدم تعهد. این «فتح» الهی است!

این در حالی است که علیرغم تمام این فتنه انگیزیها، بفضل خداوند متعال هیچکدام از طرحهای جبهه استکبار به نتیجه نرسید و نهایتا حتی حسرت به صدا درآمدن یک ترقّه و بلکه کمتر از آن، ریختن زباله در معابر شهر در دل دشمنان روسیاه باقی ماند!!!

خداوند سبحان را شکرگزاریم که با اراده کبریایی خود این توطئه ها را خنثی کرد؛ همان ذات منزهی که یاری کردن مومنان را بر حضرتش واجب فرموده است؛
 وَ کَانَ حَقًّا عَلَیْنَا نَصْرُ الْمُؤْمِنِینَ ﴿آیه۴۷ سوره مبارکه روم).

در این میان توسل به تاکتیک نخ نمای سانسور از سوی مدعیان اطلاع رسانی آزاد، پاسخ منفعلانه ای بود که سران نظام دیکتاتوری زر و زور به دستگاه رسانه ای عریض و طویلشان دیکته کرده بودند. البته این روش همیشگی قدرتهای غربی در مواجهه با اخبار موفقیتهای ایران عزیز بوده و هست. موضوعی که برای ما دانشجویان حاضر در اروپا بیشتر از دیگران ملموس و قابل درک است. البته از دشمنی که شکستهای متوالی سالهای اخیر موجب ضعف روز افزون آن شده نباید انتظاری هم غیر از این داشت. در واقع آنها با توسل به هر حربه ای میکوشند سرپوشی هرچند موقت بر بحرانهای ریشه دار و رو به رشد خود بگذارند و در ظاهر ژست موفقیت و اقتدار بخود بگیرند.

و اما دومین نکته ای که بر آن تاکید می کنیم، همسویی و حمایت حداکثری سایر اعضای جنبش عدم تعهد با جمهوری اسلامی ایران است. در طول نشست بویژه در خلال اعلام مواضع سران شرکت کننده در اجلاس و نیز در بیانیه های صادر شده، مکرر شاهد بودیم محورهایی که در بیانات مقام معظم رهبری (دامت برکاته الشریف) به آنها تصریح شده بود، مورد تایید و حمایت سایر اعضا نیز قرار گرفت. چنانچه فرمایشات معظم له در خصوص ناعادلانه بودن نظام حاکم بر شورای امنیت سازمان ملل متحد و یا تاکید ایشان بر ضرورت تغییر «هندسه غلط تک قطبی» آنهم در دوره گذار از مرحله حساسی که ایشان از آن به عنوان «پیچ تاریخی» تعبیر کردند، مکررا و با تعبیرات کم و بیش مشابه، بخشی از سخنرانیها و اعلام مواضع رسمی و علنی شرکت کنندگان را بخود اختصاص داد. و این مهم دستاورد دیگری است که تلاش میشد با هجمه های سنگین تبلیغاتی، برعکس نمایش داده شود.

 البته قصد بر این نیست که سایر اعضا و شرکت کنندگان دنباله­رو ایران معرفی شوند، بلکه نکته مهم اینجاست که دیگر کشورها با اذعان به مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران و بی اعتنا به یاوه گوییهای مستکبران زورگو، با اعلام حمایت صریح از مواضع و حقوق حقه ملت ایران، هیاهوی ایجاد شده بمنظور نرسیدن پیام کشورمان به گوش جهانیان را باطل کردند؛ و همین امر به نوبه خود نقطه عطفی است در جهت تضعیف  بیش از پیش دامنه نفوذ و اقتدار قدرتهای سلطه جو.

با همین شاخص قرار گرفتن جمهوری اسلامی ایران در جایگاه ریاست جنبش عدم تعهد به عنوان بزرگترین و فراگیرترین سازمان بین المللی بعد از سازمان ملل متحد، موهبت دیگری است که خداوند منان در شرایط تاریخی و تعیین کننده کنونی به ملت ایران عنایت فرموده است. فرصت مغتنمی که در عین تقویت جایگاه تعیین کننده ایران در معادلات منطقه­ای و جهانی به ما این امکان را خواهد داد تا در مقام دبیر سازمانی با نفوذ و متشکل از ۱۳۶کشور جهان و با جمعیتی نزدیک به ۵ میلیارد نفر (با احتساب اعضای ناظر)، گامهای موثرتری در راستای عملی ساختن آرمانهای جامعه بشری برداریم. آمانهای بنیادین و مشترکی چون برقراری عدالت، دستیابی به صلح پایدار جهانی و مبارزه علیه عقب نگه داشتن و استثمار ملتها در صدر آنها قرار دارند.

بحق که چنین جایگاه رفیعی شایسته ملت مجاهد و هوشیار ایران است. بدون تردید چنین دستاورد ارزشمندی مصداقی دیگر از تحقق وعده الهی است، آنجا که میفرماید: وَنُرِیدُ أَن نَّمُنَّ عَلَى الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِینَ- اراده ما بر این قرار گرفته است که به مستضعفین نعمت بخشیم، و آنها را پیشوایان و وارثین روی زمین قرار دهیم         ﴿آیه ۵ سوره مبارکه آل عمران﴾.

 

ما اعضای اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان در اروپا بر این باوریم که موفقیتهای ذکر شده به عنوان نعماتی الهی، نتیجه التزام به دو عامل مهم تلقی میشوند. نخست ایستادگی و ثبات قدم ملت و دولتمردان به رهبری فقیهی شجاع و مدبر در برابر هجمه­های پیچیده و شیطانی جبهه استکبار و دوم وحدت کلمه. تردیدی نیست که اتفاق نظر و فعالیت جمعی دهها هزار نفر در دستگاههای مختلف، هماهنگی بالای قوا در ماههای گذشته و پشتیبانی آحاد ملت از جمله عواملی بود که این نصرت الهی را با زیبایی تمام و در پیش چشم جهانیان برایمان رقم زد. بی شک حفظ و افزایش روحیه کار جمعی، اتحاد و همدلی و استقامت و ثبات قدم مبتنی بر ایمان به یاری خداوند متعال، زمینه­ساز موفقیتهای بزرگتری از جنس فتوحات بدر و خبیر خواهد بود؛ انشاءالله.

این اتحادیه به همه مسئولان و بدنه اجرایی کشور بویژه سربازان گمنام امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در وزارت اطلاعات، کارکنان خدوم وزارت امورخارجه، نیروی مقتدر انتظامی، صدا و سیما و سایر قوا و دستگاهها که زحمات طاقت فرسایی برای برگزاری اجلاس اخیر بر عهده داشته­اند، خدا قوت عرض کرده و امیدواریم که این خدمت صادقانه و ارزشمند در کارنامه اعمال آنها، به عنوان عملی صالح و مجاهدتی ماجور ثبت و ضبط گردد.

در عین حال موکدا لازم به ذکر است  که در چنین مناسبتهای حساس و مهمی که جهانیان نظاره گر ما هستند باید بیشتر از هر زمان دیگری مراقبت کرد که برخی اعمال سلیقه­ های نابجا، فرصتی به بدخواهان و دشمنان ندهد تا با هوچی گری و جنجال آفرینی، سره و ناسره را با هم بیامیزند و بر طبل دروغهایشان بکوبند.

در پایان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رشادتها و پایمردیهای امام راحل (رضوان الله تعالی علیه)، شهدا و ایثارگران، از خداوند متعال توفیقات روز افزون و دشمن شکن ملت ایران، مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای (دامت برکاته الشریف)  و همه خدمتگزاران نظام اسلامی را مسئلت داشته و از ذات اقدس باریتعالی تعجیل در فرج منجی موعود امم (ارواحنا لمقدمه الفداء) را به استغاثه و انابه طلب مینماییم.

 

الْعَاقِبَةُ لِلْمُتَّقِینَ و السَّلامُ علی عِبادِ الله الصّالِحین
اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان در اروپا
۱۲ شهریور ۱۳۹۱

/ 0 نظر / 8 بازدید